عمل پر طرفدار لیپو لیزر

عمل پر طرفدار لیپو لیزر
عمل لیپو لیزر قدرتمند ترین ابزاری که به کمک پزشکان آمده تا بیماران نتایج خارق العاده ایی در لاغری و جوان سازی با استفاده از این دستگاه همراه با مهارت پزشک معالج تجربه کنند.
جوان سازی پوست
دستگاه لیپو لیزر با به کارگیری طول موج nm1444 Pulsed Nd:Yag که انقلابی در طول موج های مورد استفاده در دستگاه های لیزر می باشد ( از نظر بدون خطر بودن – سرعت – کارایی ) بیشترین مقدار القایی را در جذب انرژی لیزر در بافت چربی و آب دارا است، در نتیجه بیشترین قابلیت را در از بین بردن بافت چربی و شکل دهی بدن دارد .
ویژگی ها
- دقت بالا با حداقل آسیب به بافت اطراف
- تاثیر فتواکوستیک قوی که به صورت انتخابی به روی بافت چربی موثر می باشد.
- اکثر پزشکان با تجربه در دنیا این روش را موثرترین روش با حداقل عوارض برای بیمار مطرح می کنند.
کاربردهای دستگاه
1- Accusculpt ( کاربرد در بدن )
2- Acculift ( کاربرد در صورت )
روش لیزر لیپولیز به دلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن سبب سفت شدن پوست می شود و همچنین تورم وکبودی بسیار کمتر یا ناچیز نسبت به روش لیپوساکشن دارد.
کاربرد Accusculpt
اگرچه فعالیت بدنی و رژیم غذایی برای از دست دادن وزن و چربی های اضافی مفید می باشد ولی بعضی از رسوبات چربی ممکن است به این تلاش ها پاسخ ندهند. یکی از جدیدترین روش ها برای از میان برداشتن این چربی های موضعی که در اصطلاح سلولیت خوانده می شود، استفاده از لیزر لیپولیز می باشد که در واقع با داشتن حداقل عوارض به عنوان روشی نوین جایگزین روش های قدیمی تر مانند استفاده از لیپوساکشن Traditional شده است.
در این روش ابتدا توسط گرما و اشعه لیزر، سلول های چربی لیز می شوند و سپس بدون جراحی مقداری از چربی های اضافی بیرون کشیده می شوند و بقیه توسط بدن دفع می شوند و در سطح پوست هیچ اثری از بخیه یا جای جراحی باقی نمی ماند.
یکی از نکات مهم در رابطه با این دستگاه، کاربردی از دستگاه می باشد که تحت عنوان Skin Thightening پس از بیرون کشیدن چربی اضافه پوست را تحریک می کند تا سفت شده و حالت افتادگی و شلی در ناحیه ساکشن شده، ایجاد نشود، البته ممکن است در شکم های خیلی بزرگ و یا بازوهای خیلی بزرگ نیاز به جراحی اضافه نیز باشد.
این روش در مقایسه با لیپوساکشن سنتی (Traditional) سریع تر و ایمن تر می باشد و درد کمتری دارد و فرد قادر است در همان روز به زندگی روزمره بپردازد.
کاربرد Acculift
از کاربردهای دیگر این دستگاه، جوان سازی و رفع افتادگی پوست صورت همراه با روش های دیگر( رادیو فرکوئنسی، لیزر Fraxel ) می باشد.
برای از بین بردن غبغب و پف زیر چشم افتادگی های کنار لب، از بین بردن خطوط خنده و چروک پیشانی یکی از بهترین روش های موجود می باشد که مزیت آن نسبت به سایر روش ها ماندگاری اثر با حداقل تعداد جلسات انجام می باشد. این روش در حال حاضر به عنوان روشی با حداقل عوارض ولی در عین حال حداکثر تاثیر، یکی از بهترین روش های جوان سازی در دنیا مطرح می باشد که در زمانی کمتر از 10 دقیقه و بدون درد، بیمار شاهد نتایج این روش پس از رفع شدن ادم و تورم پس از جراحی لیزر می باشد.
دستگاه لیپولیزر
کاربردهای دیگر دستگاه
- لیپولیزر صورت و بدن
- قوام دادن به پوست
- کاهش چین و چروک های صورت و لیفتینگ صورت
- مشکلات پوستی
- کم کردن عمق اسکار آکنه- کم کردن استریاهای پوستی
- درمان تعریق بیش از حد ( هیپرهیدروزیس ) ناحیه زیر بغل
- کوچک کردن لیپوما
- درمان بدشکلی های ناشی از پیوند چربی
- درمان واریس
سوالاتی در مورد لیزر لیپولیز (جایگزین لیپوساکشن )
همانطور که گفته شد، لیزر لیپولیز جدیدترین تکنولوژی در کاهش میزان چربی زیر پوست می باشد که به صورت سرپائی وطی یک جلسه باعث رفع چاقی های موضعی می شود. تا کنون بهترین روش کاهش چربی های موضعی لیپوساکشن بوده که عوارضی همچون ناهمواری و شلی پوست، تورم و کبودی را به دنبال داشته است.
روش لیزر لیپولیز به دلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن سبب سفت شدن پوست می شود و همچنین تورم وکبودی بسیار کمتر یا ناچیز نسبت به روش لیپوساکشن دارد.
آیا لیزر لیپولیز نیازبه استراحت دارد؟
در این روش 1 تا 2 روز استراحت توصیه می شود ولی بعضی ها قادرند همان روز به سر کار برگردند.
لیزر لیپولیز برای چه نواحی قابل استفاده است؟
برای بازوها ، پهلوها، ران ها، شکم، غبغب کاربرد دارد وهمچنین سبب رفع شلی پوست بازوها و غبغب و شکم می شود.
کاهش تعرق زیر بغل، کاهش اسکارهای عمیق، جای جوش صورت از کاربردهای جدید تر این نوع لیزر می باشد.
آیا نتایج بلافاصله قابل روئیت است؟
بله و بهبودی بیشتر طی چندین ماه ادامه دارد.
آیا اثر لیزر لیپولیز ماندگار است؟
بله، بزرگسالان سلول های چربی جدید تولید نمی کنند و وقتی شخصی وزن اضافه می کند، حجم سلول های چربی بزرگتر می شود. اگر فردی دوباره وزن اضافه کند اکثرا چربی در نواحی که لیزر لیپو لیز انجام نشده است، تجمع می یابد.