رژیم غذایی برای لاغر کردن موضعی آکا

آیا بدنتان در یک ناحیه دارای چربی های انباشته ای است ، آیا راه حلی را می شناسید؟
سلولیت(Cellulite) اصطلاح شناخته شده ‌ای برای نشان دادن تجمع غیر طبیعی چربی های بدن در زیر پوست است.این چربی های غیرطبیعی،اغلب .... این چربی های غیرطبیعی،اغلب ظاهر پوست را به پوست پرتقال شبیه می‌کند.به همین دلیل به آن در اصطلاح "سندرم پوست پرتقال"(Orange peel syndrome) می‌ گویند. سلولیت هم در آقایان و هم در خانم ها به وجود می آید،اما در زنان شایع تر است.خیلی از خانم های لاغر هم ممکن است سلولیت داشته باشند.
پزشکان بر این مطلب تاکید دارند که عوامل مختلفی چون شیوه زندگی،ژنتیک،رژیم غذایی و سطح هورمون ها ( مخصوصا هورمون استروژن ) در میزان بروز سلولیت تاثیرگذار هستند.سلولیت بیشتر در اندام های پایینی بدن مانند ران ها و باسن به وجود می آید که شکلی ناهموار را به بدن می دهد،طوری که پوست در نواحی مبتلا،فرورفتگی و برآمدگی دارد.رژیم غذایی برای افرادی که سلولیت دارند در نظر گرفته می ‌شود،اما با این حال رژیم خاصی که بتواند سلولیت را به طور کامل درمان کند، وجود ندارد.رژیم غذایی ضد سلولیت این توانایی را دارد که نکات تغذیه ‌ای مناسب را برای بدن شما بیان کند تا با این تغییرات، تأثیرات سلولیت، به حداقل برسد. سلولیت که همان چربی‌های موضعی انباشته شده در بدن انسان است، با اضافه وزن و چاقی ارتباطی ندارد و خیلی از افراد لاغر هم ممکن است سلولیت داشته باشند. سلولیت علت شناخته شده‌ای ندارد و به همین دلیل کسی هم نمی ‌داند که چگونه درمان می ‌شود؟ بنابراین شما نمی‌ توانید یک رژیم خاص را برای درمان قطعی سلولیت مد نظر داشته باشید.کاری که شما می‌ توانید انجام دهید این است که رژیمی را تهیه کنید که موجب ارتقا و بهبود سلامت شما شود تا بدن شما توانایی مبارزه با سلولیت ‌های به وجود آمده را داشته باشد.
چگونه می ‌توان با سلولیت مبارزه کرد؟همان طور که ذکر شد،رژیم غذایی ضد سلولیت نمی ‌تواند سلولیت را مداوا کند،اما شما می‌توانید تجمع چربی را به وسیله یک برنامه ‌غذایی متعادل و سالم کاهش دهید. آنچه شما در ابتدای امر به انجام آن نیاز دارید،سم‌ زدایی بدن ‌تان است و این دقیقا کاری است که در رژیم غذایی ضد سلولیت انجام می ‌دهید.
توصیه های غذایی ضد سلولیت
* اولین نکته مهم،مصرف میوه‌های تازه و سبزیجات برگ سبز است.میوه‌ های تازه و سبزیجات دارای مواد معدنی ،فیبر و فیتوکمیکال ها ( رنگدانه های گیاهی) هستند که به پاک ‌سازی بدن و زدودن سم‌ های ذخیره شده در آن کمک می ‌کنند.میوه‌ها و سبزیجات همچنین دارای آنتی اکسیدان ‌هایی هستند که برای این کار مفیدند.
رژیم سلولیت باید شامل میوه‌ها و سبزیجاتی چون پرتقال،سیب ،قره‌قاط،زغال‌اخته،شاتوت،گیلاس ، انبه،گریپ ‌فروت،توت فرنگی،تمشک ،اسفناج،گوجه‌ فرنگی،هویج،فلفل ‌دلمه ای،رازیانه و... باشد.
* یک رژیم مناسب برای درمان سلولیت باید شامل ماهی‌ های چرب،آجیل‌ و دانه‌ های خوراکی باشد تا سلولیت را کاهش دهد و یا کنترل کند.
* همچنین نوشیدن مقدار زیادی آب که می‌ تواند خیلی سریع مقدار سموم بدن را کاهش دهد،بسیار سودمند است.
* غذاهایی که حاوی الکل،مواد غذایی فرایند شده،نوشابه های گازدار و پروتئین حیوانی بالا هستند، در این رژیم غذایی حذف می شوند.
* یک رژیم غذایی موثر در رفع سلولیت باید حاوی فیبرهای غذایی به مقدار کافی باشد.
* مقدار نمک و شکر را در غذاها خیلی کم کنید.در تحقیقات مشاهده شده کاهش مصرف نمک، مؤثر است.
* مواد غذایی دیگری که باید کم مصرف شوند،چای‌ و قهوه است.به جای این نوشیدنی ‌ها شما می‌توانید از چای سبز،دم کرده های گیاهی و قهوه‌ های بدون کافئین استفاده نمایید.
* یک برنامه غذایی غنی از اسیدهای چرب ضروری و املاح آنتی اکسیدانی به تنظیم متابولیسم (سوخت و ساز) چربی های بدن کمک خواهد کرد.
* شما باید از غذاهای چرب و هله هوله اجتناب کنید.
* فعالیت‌ بدنی فراوان و ماساژ نواحی دارای سلولیت می ‌تواند کمک بزرگی در رفع این مشکل کند.مقالات مخصوص چاق ها - تبیان