راه مناسب برای آب کردن شکم و پهلو

اولين چيزي که بايد بدانيد اين است که لاغر کردن فقط يک قسمت از بدن غيرممکن است. با رژيم و ورزش، کاهش چربي طبق يک قاعده کلي صورت مي‌گيرد و تمام قسمت‌هاي بدن لاغر مي‌شوند و قسمتي از بدن که سريع‌تر چاق مي‌شود، به ‌همان نسبت ديرتر از ساير قسمت‌هاي بدن لاغرمي‌شود. اين مسئله به ساختمان ژنتيکي افرد مربوط است؛ مثل رنگ چشم، رنگ مو و…، يعني نمي‌توان آن را تغيير داد. مثلاً در يک فرد ران‌ها چاق‌‌تر از ساير قسمت‌ها و در فرد ديگري باسن چاق تر است و هنگام لاغر شدن اين قسمت‌ها ديرتر لاغر مي‌شوند.
در خانم‌ها نقاطي از بدن که نسبت به کاهش وزن مقاوم هستند شامل باسن، ران و کمر است. در آقايان قسمت پاييني شکم و پهلوهاست.بعضي افراد چاق تصور مي‌کنند با انجام ورزش‌هاي مخصوص يک ناحيه از بدن و بدون رژيم غذايي، مي‌توانند آن قسمت را لاغر کنند. به همين دليل براي لاغر کردن شکم، هر روز تمرينات ورزشي مخصوص اين قسمت را انجام مي‌دهند، ولي با اين کار فقط عضلات شکم را قوي مي‌کنند، در حاليکه مقدار چربي آن تغييري نمي‌کند. لاغري پهلو و شکم

بهترين راه براي سوزاندن چربي شکم انجام ورزش‌هاي هوازي است. ورزش‌هاي هوازي مثل پياد‌ه‌روي، دويدن، دوچرخه‌سواري، شنا و کوهنوردي مقدار زيادي از چربي‌هاي بدن را مي‌سوزانند. ولي بيشتر افراد خيلي زود از انجام اين ورزش‌ها خسته مي‌شوند و آن را رها مي‌کنند. ?? دقيقه اول ورزش، گليکوژن (ذخيره قندي در کبد) بدن مي‌سوزد. اگر فقط ?? دقيقه ورزش کنيد، نيمي از عمل سوزاندن چربي را انجام داده‌ايد که براي حفظ سلامتي قلب خوب است، ولي چربي زيادي از بين نمي‌رود، زيرا تا وقتي‌که کاملاً ذخاير گليکوژني کبد از بين نرود، چربي زيادي نمي‌سوزد. بنابراين براي از بين بردن چربي شکم،?-? بار در هفته و هر بار بايد ?? تا ?? دقيقه پشت سرهم ورزش هوازي را انجام دهيد. مثلاً يک ساعت در روز پياده‌روي کنيد. البته اين پياده‌‌روي بايد به قصد ورزش باشد نه تفريح، مثلاً براي ديدن ويترين مغازه ها يا خريد چيزي نباشد که مجبور شويد بين پياده‌روي خود بايستيد.
براي از بن بردن چربي شکم،?-? بار در هفته و هر بار بايد ?? تا ?? دقيقه پشت سرهم ورزش هوازي را انجام دهيد. مثلاً يک ساعت در روز پياده‌روي کنيد.البته انجام ورزش، بدون رژيم غذايي نتيجه ي لازم را نخواهد داد. افراد چاقي که مي‌خواهند شکم خود را لاغر کنند، علاوه بر ورزش بايد رژيم غذايي هم داشته باشند. ولي افرادي که وزن مناسبي دارند و فقط شکم‌شان چاق است، بايد با ورزش شکم خود را لاغر کنند.
اگر مقدار کالري دريافتي شما بيش از کالري باشد که مي‌سوزانيد، حتي با ورزش هم، چربي‌ها‌ي زائد آب نمي‌شوند. شما مي‌توانيد بجاي ?يا ? وعده غذايي در روز، ? وعده غذايي کوچک بخوريد، يعني غذاي خود را به جاي ? وعده خود را در ? وعده تقسيم کنيد، ولي پرخوري نکنيد. بيشتر، مواد غذايي طبيعي کم‌چربي و کم‌شيرين را مصرف کنيد مثل ميوه، سبزي، نان سبوس‌‌دار، شير و لبنيات کم‌چربي و گوشت کم‌چربي. مصرف مواد نشاسته‌اي را کاهش دهيد.اگر رژيم غذايي اصولي و علمي نباشد، باعث کاهش آب بدن مي‌شود و بعد از توقف رژيم، وزن کاهش يافته دوباره برمي‌گردد.يکي از تمرينات بي‌خطر و از روش‌هاي موثر براي لاغر کردن شکم، ورزش دراز نشست و استفاده از دستگاه‌هاي ورزشي مناسب است.
غذاهاي طبيعي، کم چرب و کم قند و کم کالري را به ميزان کم در طول روز مصرف کنيد. از مصرف تنقلات شيرين و غذاهاي چرب خودداري کنيد. همچنين مواد نشاسته اي مثل مصرف نان، برنج، ماکاروني، کيک و شيريني و بيسکوييت را کاهش دهيد.نوشيدن ليموناد و يا همان شربت آبليوي خنک در گرماي شديد تابستان ممکن است خيلي براي شما مفيد و حياتي باشد اما به آب کردن چربي هاي اضافه دور کمر شما هيچ کمکي نمي کند زيرا ? اونس ليموناد حدود ??? کالري و ?? گرم شکر دارد اما خوشبختانه نوشيدنيهاي بسياري ...
نوشيدن ليموناد و يا همان شربت آبليوي خنک در گرماي شديد تابستان ممکن است خيلي براي شما مفيد و حياتي باشد اما به آب کردن چربي هاي اضافه دور کمر شما هيچ کمکي نمي کند زيرا ? اونس ليموناد حدود ??? کالري و ?? گرم شکر دارد اما خوشبختانه نوشيدنيهاي بسياري وجود دارد که مي توانيد بدون احساس گناه در فصل تابستان ميل کنيد و حتي برخي از اين نوشيدني ها ممکن است به کاهش وزن شما هم کمک کنند. در اينجا ? نوشيدني مفيد که تشنگي شما را برطرف مي کنند ولي وزنتان را افزايش نمي دهند را به شما معرفي مي کنيم.

آب:
وقتي مي خواهيد وزن کم کنيد ، خيلي مهم است که بدنتان به ميزان کافي آب داشته باشد . نوشيدن مقدار زيادي آب در طول روز به بدن شما کمک مي کند تا تعادل مايعات خود را حفظ کند و علاوه بر اين باعث مي شود که شما بيشتر احساس سيري کنيد و کمتر غذا بخوريد.

آب هندوانه:
از آنجايي که آب هندوانه مانند شربت نيست و در ترکيبات آن شکر و يا مواد شيرين کننده بکار نرفته است يک نوشيدني مفيد براي تامين آب مورد نياز بدن محسوب مي شود و علاوه بر اين، آب هندوانه بسيار کم کالري است. اما داشتن آب بسيار زياد و کم کالري تنها مزيت هندوانه نيست اين ميوه تابستاني داراي مواد بسيار مغذي است که از بروز برخي از سرطانها جلوگيري مي کند و يک اسيد آمينه شناخته شده و مفيد با نام آرژين نيز در ترکيبات آن وجود دارد.

چاي سبز :
اين نوشيدني علاوه براينکه خطر ابتلا به سرطان و بيماريهاي قلبي را کاهش مي دهد براي همه بدن مفيد است و مطالعات جديد نشان داده است که آنتي اکسيدانها و کاتچين هاي موجود در آن به کم کردن چربي هاي شکم کم مي کند . اگر قبل از انجام تمرينات ورزشي ، چاي سبز بنوشيد ، اين ترکيبات به شما کمک مي کند که چربي بيشتري بسوزانيد.

آب آناناس:
آناناس داراي آنزيمي با نام بروملين است که به شکستن پروتئين ها ، هضم غذا و از بين بردن نفخ شکم کمک مي کند.

چاي سرد نعنايي:
اين نوشيدني علاوه بر اينکه تشنگي شما را برطرف مي کند و در فصل تابستان به شما طراوت و شادابي مي دهد ، براي صاف کردن شکم شما هم مفيد است.نعناع به شکم شما کمک مي کند که چربي ها را بسوزاند و غذاهاي پر چرب مثل برگرها و استيکها به سرعت هضم شود و به اين ترتيب مانع از نفخ کردن شکم مي شود.
گردآوري: مجله اينترنتي دلگرم